Ostržek 14
NATEČAJI
MašinA 2008
Gledališče Ane Monro in Agencija LARS pozivata vse mlade, da se udeležijo mednarodnega festivala MašinA (Mlada alternativna študirajoča iniciativa nastopa na Ani).
Gre za programsko vsebino Ane Desetnice - 11. mednarodnega festivala uličnih gledališč, ki se bo zgodil v Ljubljani od 3. do 6. julija 2008.
S projektom MašinA želijo dati priložnost neuveljavljenim mladim umetnikom, dijakom in študentom, da se predstavijo na Ani Desetnici.
Ciljna skupina projekta so mladi od 15 do 30 leta (dijaki, študentje), ki se želijo izražati na načine, ki so predstavljivi na ulici (npr. ulične predstave, grafiti, instalacije, stripi, recitali, …) in še niso nastopili na Ani Desetnici.
Rok oddaje prispevkov: 16. maj 2008.
Prispevke pošljite na naslov:
Agencija LARSCvetkova cesta 75282 CerknoS pripisom: »za MašinA«
Prijava mora vsebovati:- podatke o skupini (naslov, elektronski naslov, GSM),- kratko predstavitev skupine ali posameznika,- podrobna predstavitev dela, ki bi ga želeli predstaviti v sklopu MašinA (vključno s tehničnimi zahtevami za izvedbo nastopa oz. predstavitve). - prijavni material, poleg v pisni, priložijo tudi v elektronski obliki (zgoščenka ali disketa). Dodatne informacije:
Katja JezeršekAgencija LARS, Zavod za kulturo, izobraževanje in svetovanjeGSM: 041 925 270e-pošta: agencija-lars@siol.net
Literarni natečaj GRADIM SVET IZ BESED
Zaključil se je letošnji literarni natečaj Gradim svet iz besed, ki ga je pripravila založba Rokus Klett.
V letošnjem natečaju je sodelovalo več kot 7.000 osnovnošolcev in 499 mentorjev.Komisija, ki so jo sestavljale dr. Milena M. Blažić s Pedagoške fakultete Univerze v Ljubljani, dr. Mateja Pezdirc Bartol s Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani in Dubravka Berc Prah, urednica Založbe Rokus Klett za slovenščino, je izbrala naslednje zmagovalce, katerih zgodbe bodo objavljene v knjigi, ki bo izšla aprila:
Razred
Ime in priimek učenca/-ke
Naslov zgodbe
Mentorica
Osnovna šola
4.
Enej Marinič
Zajec iz 27-te dimenzije
Diana Tavčar Ročenovič
Bratov Polančičev Maribor
5.
Nika Čenigoj
Agentka Sana
Mimica Gačnik
Primoža Trubarja Velike Lašče
6.
Rožana Švara
Ugrabljen
Vlasta Metlikovec
Antona Šibelja Stjenka Komen
7.
Neva Lučka Zver
Mistično bitje
Polonca Fugina
Trnovo Ljubljana
8.
Matija Tomažič
Za vse je kriv Trubar
Zdenka Ožinger Hrovat
Ledina Ljubljana
9.
Lucija Vihar
Za ekranom
Marija Bauman
Ludvika Pliberška Maribor
Nagrade in diplome za zmagovalce bodo podelili na junijski sklepni prireditvi.
Nagrajencem in njihovim mentorjem čestitamo!